Jaunumi

14. septembris, 2016

Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē lems par vairākām vidi degradējošām būvēm Āgenskalna apkaimē

Piektdien, 8.jūlijā, plkst.10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē (R.Vāgnera ielā 5, Rīgā, 302.kabinetā) lems par vairākām vidi degradējošām būvēm Āgenskalna apkaimē – Nometņu ielā 60 un 62, kā arī TV-radio torņa klasifikāciju. Komisijas sēdē ir aicināti piedalīties degradējošo būvju īpašnieki.  

 

Saskaņā ar ierakstiem Rīgas pilsētas zemesgrāmatā, tad būves bez adreses – TV-radio tornis – īpašniece ir SIA “RNR Ltd.”. Sertificēts būvinženieris savā slēdzienā ir konstatējis, ka torņa nesošās konstrukcijas ir apmierinošā stāvoklī. Apsekojot torni vizuāli ir konstatēts, ka nav nodrošināta savlaicīga tā atjaunošana un krāsošana, lai tas atbilstu pilsētas arhitektoniskai ainavai.

 

Savukārt Nometņu ielas vienai no būvēm ir pieļauta apdares materiāla satrupēšana, bet citai pieļauti būtiski bojājumi lietus ūdens novadīšanas sistēmu elementu un to detaļu neesamība, ka arī daļai ēku logu nav ailes, kā arī nav nodrošināta fasādes atjaunošana. Minēto vidi degradējošo būvju kopīpašnieki ir Uldis Dinne un A/s “NIPO”. 

 

Latvijas Igauņu biedrībai un Imantam Strautmanim piederošai ēkai Nometņu ielā 62C ir pieļauti būtiski bojājumi – nesakārtota lietus ūdens novadīšanas sistēma, fasādes apdares materiālu plaisāšana un erozija, nav likvidēti būves konstrukcijās augošie krūmi un koki.  Kā arī nav nodrošināta fasādes savlaicīga atjaunošana un krāsošana atbilstoši tās arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.

 

Imantam Strautmanim pieder vēl viena vidi degradējoša būve Āgenskalnā – Nometņu ielā 60 korpuss 1. Arī šai ēkai nav novērsti virkne bojājumi, uz kuriem vairakkārt ir norādījuši Rīgas domes Īpašuma departamenta atbildīgi darbinieki – ēkas konstrukcijas aug koki un vīteņaugi, nav sakārtota lietus ūdens novadīšanas elementi, kā arī nodrošināta ēkas fasādes un citu ārējo konstrukciju atjaunošana.

 

Komisijas sēdē tiks prezentēta URBACT III programmas projekta REFILL – Tukšo ēku un teritoriju pagaidu lietošana kā jauns pašvaldības instruments ēku degradācijas novēršanai un pilsētvides revitalizācijai. Ar prezentāciju iepazīstinās biedrības “Free Riga” pārstāvji. 

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja