Jaunumi

26. februāris, 2018

Vidi degradējošo būvju komisija vērtēs, kā tiek ievērots aizliegums neaizklāt ar aizsargtīkliem Rīgas ēkas

Piektdien, 19. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija (R.Vāgnera ielā 5, 302. kabinetā) vērtēs, kā tiek ievērots aizliegums neaizklāt ar aizsargtīkliem jeb „zaļajiem sietiem” Rīgas ēkas.  

Pagājušā gada 1. septembrī stājās spēkā grozījumi Rīgas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos, kas nosaka, ka namu īpašnieki vairs nedrīkst aizklāt ēkas ar aizsargtīkliem jeb „zaļiem sietiem”, jo tie faktiski noslēpj vai aizsedz būvju vizuālo vai tehnisko stāvokli pasliktinošas pazīmes. Šādi grozījumi noteikumos tika ieviesti, lai motivētu īpašniekus sakārtot ēkas, tādējādi novēršot arī apdraudējumu garāmgājējiem un Rīgas pilsētvides degradāciju.

 

Lai pārliecinātos, vai vēl arvien tiek izmantoti šādi aizsargtīkli, Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti apsekoja Vecrīgas un Rīgas vēsturiskā centra ēkas un veica saraksti ar to īpašniekiem. Sēdē ir aicināti piedalīties vairāku administratīvo un izglītības iestāžu ēku īpašnieki un to apsaimniekotāji, kuri nav ņēmuši vērā saistošo noteikumu un Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālistu norādītās prasības.

 

Komisijas sēdes dienas kārtībā ir arī jautājums par ēkas Jeruzalemes ielā 3 izslēgšanu no Vidi degradējošu būvju saraksta.

 

Aicinām sēdē piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus!

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv