Jaunumi

22. novembris, 2014

Vidi degradējošo būvju komisija lems par Zolitūdē sagruvušā lielveikala turpmāko sakārtošanu

Piektdien, 4.jūlijā, plkst.10.00 Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē, kas notiks Rīgas domes Īpašuma departamenta telpās Vāgnera ielā 5, 3.stāvā 302. kabinetā, izskatīs jautājumu par Zolitūdē sagruvušā lielveikala „Maxima” ēkas virszemes daļas bīstamo konstrukciju demontāžu un teritorijas turpmāko sakārtošanu. Lai novērstu ieilgušo vides degradāciju un sabiedrības drošības apdraudējumu, tiks noteikti termiņi konkrētiem pasākumiem un darbībām, kas jāveic nekustamā īpašuma īpašniekiem.  

 

Ņemot vērā to, ka uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veiktās izmeklēšanas darbības, kas saistītas ar objekta izpēti sagruvušā lielveikala ēkā Priedaines ielā 20 tuvojas nobeigumam, ir nekavējoties jāuzsāk demontāžas un teritorijas sakārtošanas darbus, lai novērstu sabiedrības drošības apdraudējumu.

 

Sanāksmē ir aicināti piedalīties nekustamā īpašuma īpašnieki SIA "TINEO" un SIA "HOMBURG Zolitude" pilnvarotie pārstāvji.

 

 

Tāpat vidi degradējošo būvju komisijas sēdē lems par vēl 12 dažādiem nekustamā īpašuma objektiem, kuriem tiks mainīta vidi degradējošās būves kategorija un piemērots vai atcelts paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis. Piemēram, darba kārtībā ir iekļauts jautājums par īpašumu Rīgas vēsturiskajā centrā Miesnieku ielā 13,15, 17 – tam komisija plāno atcelt paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli, jo objektā ir uzsākta celtniecība.

 

Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē var piedalīties masu mediju pārstāvji.

 

 

Baiba Gailīte, 

Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja