Jaunumi

22. novembris, 2014

Vairākus īpašumus iekļauj graustu sarakstā

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šodien, 10.oktobrī, iekļāva B kategorijas graustu sarakstā ēku Kuģu ielā 15, kas atrodas blakus viesnīcai “Radisson Blu Daugava”.  

 

Kā norādīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, šīs ēkas sakārtošana ir īpaši būtiska saistībā ar Latviju kā Eiropas Savienības padomes prezidējošo valsti no 2015.gada 1.janvāra, jo tā atrodas labi pārredzamā vietā un "kalpos kā vizītkarte", turklāt blakusesošajā viesnīcā šajā laikā, iespējams, apmetīsies dažādas amatpersonas. Par šo ēku departamentā saņemtas arī vairākas sūdzības no iedzīvotājiem.

 

Divstāvu ēka Kuģu ielā 15, kas ir vēsturisks objekts, klasificēta kā vidi degradējoša un drošību apdraudoša būve. To savā īpašumā 2011.gadā iegādājās SIA "Kuģinieks". 

 

 

Kā skaidroja minētā īpašuma apsaimniekotājs, pašlaik ēka tiek uzturēta atbilstoši normatīvajiem aktiem, ir noslēgtas visas iespējamās ieejas objektā, uzstādīts žogs un atsevišķas ēkas daļas pārklātas ar nostiprinošo sietu. Sakopta arī īpašuma teritorija un sēta.

 

Kā pēc minētā īpašuma apsekošanas secināja departamenta atbildīgās personas, nav pilnvērtīgi veikti konservācijas darbi un novērsts ēkas vidi degradējošais vizuālais stāvoklis. Tāpat konstatēti arī ķieģeļu izbirumi un nenosegti caurumi, līdz ar to komisija nekavējoties īpašniekam piespriedusi paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Īpašniekam tuvākajā laikā uzdots veikt ēkas fasādes nostiprināšanas darbus un vizuālo remontu, pēc kā izpildes tiks atcelts paaugstinātais NĪN.

 

Kā informēja apsaimniekotājs, patlaban ir izstrādāts ēkas tehniskais projekts, kas apstiprināts 28.februārī, un īpašnieks var izņemt būvatļauju un sākt darbus. Saskaņā ar Rīgas domes lēmumu visi ēkas rekonstrukcijas vai renovācijas darbi pilnībā jāveic līdz 2018.gada 18.jūnijam.

 

 

Kā A kategorijas grausts šodien klasificēta ēka Katoļu ielā 1. Tās īpašniekam piespriests arī paaugstinātais NĪN.

 

 

Sakārtošanas darbi uzdoti arī Spīķeru namiem Maskavas ielā 12, trešajam un ceturtajam korpusam. Īpašniekam uzdots novērst nepilnības minēto objektu konservācijā, kā arī noklāt sienu augšas ar mitrumizturīgu materiālu un veikt jumta nostiprināšanas darbus ceturtajā korpusā. Šos darbus īpašniekam jāveic līdz novembra sākumam. 

 

 

Objektu īpašnieks arī informēja, ka jau ir sagatavoti objektu rekonstrukcijas projekti, ir piesaistīts finansējums un saņemta būvatļauja, līdz ar to plānotie atjaunošanas darbi jau drīzumā tikšot sākti. Abiem īpašumiem pašlaik piešķirts D kategorijas statuss, kas nozīmē, ka tās nav drošību apdraudošas vai vidi degradējošas būves. Kā informēja Burovs, ja uzdotie darbi līdz novembrim netiks veikti, īpašumiem varētu tikt piešķirta B kategorija.

 

 

Komisija uzdevusi sakārtot arī LB piederošu īpašumu Rūdolfa ielā 5. 

 

Ēkai ir kultūrvēsturiska vērtība, tā nav nojaucama un, kā informēja LB pārstāvis, ēkas rekonstrukcijas darbi uzsākti uzreiz pēc privatizācijas, plānojot iekārtot uzņēmuma noliktavu. Šos darbus bremzējis neatbilstošs teritorijas zonējums. Pašlaik ēkas projekts ir izstrādāts, tas ietver ēkas vēsturiskās fasādes saglabāšanu, un saskaņā ar LB pārstāvja teikto būvdarbi varētu tikt uzsākti nākamā gada maijā.

 

Tikmēr līdz novembra vidum LB uzdots sakārtot īpašuma teritoriju, veicot nepieciešamos konservācijas darbus, kā arī nodrošinot necaurspīdīgu žogu ap ēku, lai objekta pašreizējais stāvoklis nedegradētu vidi. Novembrī komisija atkārtoti skatīs jautājumu par šo būvi, ja uzdotie darbi nebūs izpildīti, objektu, visticamāk, iekļaus graustu sarakstā.

 

 

Baiba Gailīte,

Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja