Jaunumi

14. septembris, 2016

Vairākām VNĪ apsaimniekotām ēkām Rīgā nosaka grausta statusu un piemēro paaugstinātu nodokļa likmi

Rīgas domes Īpašumu departamenta Vidi degradējošu būvju komisija piešķīrusi četrām VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārraudzībā esošām ēkām A un B kategorijas grausta statusu, līdz ar to palielinot arī piemērojamā nodokļa likmi.  

 

Šāds statuss piemērots īpašumam Birzes ielā 3 un 3A. Komisijas sēdes laikā apskatītas trīs ēkas Birzes ielā 3 un viena ēka Birzes ielā 3A. Visas četras būves ir VNĪ īpašumā.

Komisijas locekļi pievērsa uzmanību, ka pēc būvinženiera atzinuma ēkas ir briesmīgā stāvokli un par to noturīgumu ir grūti spriest. Tāpat komisijas rīcībā bija informācija, ka šīm būvēm nav ierobežota piekļuve un tajās nereti uzturas bērni un pusaudži.

 

Īpašumu departamenta direktors un Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs skaidroja, ka īpašnieks nav pienācīgi apsaimniekojis viņa pārraudzībā esošās ēkās, kā arī nav veicis preventīvus drošības pasākumus, kas efektīvi pasargātu sabiedrību no apdraudējumiem. Pēc Burova domām, VNĪ veiktā norobežojošo lenšu novilkšana neuzlabo sabiedrības drošību.

 

Komisija izvērtēja visu ēku stāvokli, īpašuma līdzšinējo apsaimniekošanu, kā arī potenciālos riskus sabiedrības drošībai un nolēma klasificēt divas no trim Birzes ielā 3 esošajām ēkām kā A kategorijas graustus, kas nozīmē, ka ēkas ir ar augstu sabiedriskās drošības apdraudējuma pakāpi un būtiski bojātām ēkas telpisko noturību nodrošinošajām vai nesošajām konstrukcijām. Trešā būve Birzes ielā 3, kā arī būve Birzes ielā 3A tika klasificētas kā B kategorijas ēkas jeb būves, kas potenciāli rada sabiedriskās kārtības apdraudējumu un kuru uzturēšanā netiek ievērotas pašvaldības noteiktās prasības.

 

Komisija visiem īpašumiem nolēma piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļu likmi 3% apmērā.

 

 

Ziņu aģentūra "Leta".