Jaunumi

22. maijs, 2015

“Swedbank” uzdos demontēt graustu Aglonas ielā, ko tā plānoja pārdot

“Swedbank” tiks uzdots demontēt tai piederošo A kategorijas graustu Aglonas ielā 35 k2, ko uzņēmums bija plānojis pārdot.  

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien akceptēja sagatavoto domes lēmumprojektu, kas paredz, ka būves īpašniecei četru mēnešu laikā no domes lēmuma spēkā stāšanās būs jāizstrādā nepieciešamā dokumentācija ēkas nojaukšanai, saskaņojot to būvvaldē, un objekts jādemontē sešu mēnešu laikā.

Ja noteiktajā termiņā ēka netiks demontēta, domes Īpašuma departamentam būs jānodrošina lēmuma piespiedu izpilde, veicot ēkas nojaukšanas darbus tādā apjomā, lai novērstu apkārtesošo personu veselības un dzīvības apdraudējumu un vides degradāciju. Tad šie darbi tiks finansēti no pašvaldības līdzekļiem, vēlāk tos piedzenot no īpašnieces. Jautājums vēl jāapstiprina Rīgas domei.

Jau ziņoja, ka Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija martā klasificēja "Swedbank" piederošu ēku Aglonas ielā 35 k2 kā A kategorijas graustu un tai piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli. Tika secināts, ka būve ne tikai degradē pilsētas vidi, bet arī apdraud sabiedrisko drošību.

"Swedbank" plāno pārdot tai piederošo ēku Aglonas ielā, iepriekš informēja bankas ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka. Viņa pastāstīja, ka banka ēku Aglonas ielā bija spiesta pārņemt pēc tam, kad tās iepriekšējais īpašnieks nepildīja savas saistības, tostarp ilgstoši pieļāva īpašuma stāvokļa pasliktināšanos.

 

Ziņu aģentūra "Leta".