Jaunumi

01. jūnijs, 2015

“Swedbank” piederošais grausts Aglonas ielā netiks nojaukts, bet sakārtots

AS “Swedbank” piederošo graustu Aglonas ielā 35 k2 varētu sakārtot, nevis nojaukt, šodien vienojās Rīgas domes Īpašuma komiteja.  

 

Kā ziņots, 21.aprīlī Rīgas dome lēma par minētā A kategorijas grausta nojaukšanu, uzdodot īpašniecei šos darbus veikt. 12.maijā Rīgas domē tika saņemts iesniegums no "Swedbank", kurā norādīts, ka ir panākta vienošanās par būves atsavināšanu un sakārtošanu. Iesniegumā teikts, ka līdz 20.jūnijam tiks veikta teritorijas labiekārtošana, līdz 1.jūlijam paredzēta logu un durvju montāža, bet līdz 15.jūlijam plānota ēkas jumta labošana un lietus ūdens sistēmas labošana.

 

Savukārt līdz 25.jūlijam paredzēti ēkas fasādes apdares un siltināšanas darbi, bet ēkas iekšdarbus plānots veikt triju mēnešu laikā pēc projekta saskaņošanas. Saskaņošana paredzēta līdz gada beigām, norādīts iesniegumā.

 

Līdz ar to iesniedzējs lūdzis mainīt domes lēmumu, paredzot ēkas sakārtošanu, nevis nojaukšanu.

 

Rīgas domes Īpašuma komiteja šodien akceptēja domes lēmumprojektu par būves sakārtošanu, nevis nojaukšanu. Ēka īpašniekam būs jāsakārto pusgada laikā no domes lēmuma spēkā stāšanās dienas.

 

Jautājumu vēl skatīs Rīgas dome.

 

Jau ziņoja, ka Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija martā klasificēja "Swedbank" piederošu ēku Aglonas ielā 35 k2 kā A kategorijas graustu un tai piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli. Tika secināts, ka būve ne tikai degradē pilsētas vidi, bet arī apdraud sabiedrisko drošību.

 

"Swedbank" plāno pārdot tai piederošo ēku Aglonas ielā, aģentūru LETA iepriekš informēja bankas ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka. Viņa pastāstīja, ka banka ēku Aglonas ielā bija spiesta pārņemt pēc tam, kad tās iepriekšējais īpašnieks nepildīja savas saistības, tostarp ilgstoši pieļāva īpašuma stāvokļa pasliktināšanos.

 

 

Ziņu aģentūra „LETA”