Jaunumi

26. februāris, 2018

Seminārā skaidros par Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu kultūras pieminekļu saglabāšanai

Trešdien, 22. novembrī, plkst.13.00 Rīgas domes (Rātslaukums 1) sēžu zālē notiks seminārs, kurā tiks sniegta plaša informācija, par to, kā 2018. gadā varēs saņemt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai.  

 

Semināru atklās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Ar līdzfinansējuma programmu kultūras pieminekļu saglabāšanai iepazīstinās Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Uz sanāksmes dalībnieku jautājumiem atbildēs Rīgas domes Īpašuma departamenta, Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas, Rīgas Būvvaldes un restaurācijas speciālisti. Savā pieredzē dalīsies namīpašnieki, kuri šogad ar pašvaldības līdzfinansējumu ir atjaunojuši savus namus.

 

Šogad Rīgas pašvaldība kultūras pieminekļu saglabāšanai bija piešķīrusi 658 382 eiro lielu līdzfinansējumu. Rīgas domes atklātajā konkursā līdzfinansējuma saņemšanai kopumā pieteicās 92 pretendenti, bet par nolikuma prasībām atbilstošu tika atzīts 71 projekts.

 

Pagājušajā nedēļā, 10. novembrī, Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija apstiprināja Rīgas domes atklātā konkursa līdzfinansējuma piešķiršanai kultūras pieminekļu saglabāšanai jauno nolikumu. Pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai 2018. gadā varēs iesniegt no šī gada 22. novembra līdz nākamā gada 2. martam.

 

Konkursā varēs saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Savukārt ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai līdzfinansējums būs līdz 5000 eiro.

 

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks izmaksāts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs

 

Rīgas domes Īpašuma departaments. 2018. gadā pašvaldība šim mērķim budžeta projektā ir paredzējusi 900 000 eiro lielu finansējumu.

 

Dalība seminārā par līdzfinansējuma saņemšanu kultūras pieminekļu restaurācijai ir jāpiesaka līdz trešdienai, 22. novembrim, plkst.12.00, rakstot uz e-pastu: dibs@riga.lv vai piezvanot uz tālruņiem: 67012061; 67012433.

 

Plašāka informācija par konkursu no 22. novembra būs publicēta arī jaunajā interneta vietnē: www.atjauno.riga.lv

 

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti piedalīties seminārā!

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv