Jaunumi

14. septembris, 2015

Sagatavoti saistošie noteikumi par celtniecības sieta izmantošanas aizliegumu Rīgā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien akceptēja grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz aizliegumu no 2017.gada septembra ilgstoši izmantot celtniecības jeb aizsargsietu Rīgā.  

 

Ar šiem grozījumiem Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi tiek papildināti ar tiesību normām, kuru mērķis ir motivēt būvju īpašniekus neizmantot līdzekļus, ar kuru palīdzību ir iespējams aizsegt būvju vizuālo vai tehnisko stāvokli pasliktinošas pazīmes un ātrāk pabeigt būvju reālus sakārtošanas darbus.

 

Grozījumi paredz, ka no 2017.gada 1.septembra celtniecības sietu varēs izmantot tikai īslaicīgi būvdarbu laikā. Ja siets uz būvēm būs izvietots ilgtermiņā – pretrunā saistošajiem noteikumiem, pašvaldība būs tiesīga piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi konkrētās būves īpašniekam. Katru gadījumu ar sieta izvietošanu attiecīga komisija izvērtēs atsevišķi.

 

„Ja siets tiks izvietots uz būves vai tās atsevišķiem elementiem, sūtīsim īpašniekam vēstuli, pieprasot skaidrojumu – vai siets izvietots īslaicīgi uz būvdarbu laiku vai atrodas tur ilgtermiņā," skaidroja domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

 

Burovs pastāstīja, ka Rīgā pašlaik ir tūkstošiem šādu būvju, uz kurām izvietoti nepievilcīgie sieti. Tostarp nākamgad sietu plānots noņemt no Rīgas pašvaldībai piederošas bērnudārza ēkas Stabu ielā un sporta nama "Daugava" ēkas.

 

Grozījumi noteikumos vēl būs jāpieņem Rīgas domei.

 

Jau ziņoja, ka Pilsētas īpašuma komiteja iepriekš konceptuāli atbalstīja ieceri par celtniecības sieta izvietošanas ierobežošanu pilsētvides uzlabošanas nolūkā.

 

Burovs iepriekš skaidroja, ka pēdējos gados aizsargsieta izmantošana pilsētā ir ievērojami pieaugusi. „No tā secināms, ka ēku īpašnieki nevis sakārto fasādes, bet, ietaupot naudu, piestiprina sietu. Un tas nav nedēļu, bet gadu jautājums," skaidroja Burovs. Viņš uzsvēra, ka nereti no šo ēku fasādēm, pie kurām piestiprināts siets, atdalās elementi un krīt uz ietves, apdraudot apkārtējo drošību.

 

„Plānojam sagatavot izmaiņas normatīvos, aizliedzot sietu. Domājam par pārejas perioda noteikšanu – līdz 2017.gada 1.septembrim. Līdz šim datumam Rīgas būvju īpašniekiem, kuru fasādēs izmantots siets, tās beidzot būtu jāsakārto, noņemot sietu," ieceri raksturoja Īpašuma departamenta direktors. 

 

 

Ziņu aģentūra „LETA”