Jaunumi

17. marts, 2016

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumam kultūras pieminekļu restaurācijai pieteikti jau 55 projekti

Rīgas domes Īpašuma departamentam līdz šim iesniegti 55 projektu pieteikumi pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai.  

 

No 55 pieteikumiem 33 pretendē uz līdzfinansējumu 14 000 eiro. To starpā pieteikti objekti, piemēram, Eksporta ielā 4, Artilērijas ielā 35, Maskavas ielā 39, Bruņinieku ielā 115, Klostera ielā 2, Elizabetes ielā 18, Aleksandra Čaka ielā 55 un citviet. Pārējie 22 pieteicēji pretendē uz 5000 eiro lielu līdzfinansējumu, pastāstīja Gailīte. To starpā ir objekti Lienes ielā 2, Elizabetes ielā 7, Lāčplēša ielā 37, Katoļu ielā 14, Stabu ielā 61 un 16, kā arī citviet pilsētā.

 

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, līdz 1.aprīlim pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un pieņemšanas. Projektu īstenošanas termiņš ir šā gada 15.novembris.

 

Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs Rīgas domes Īpašuma departaments.

 

Sākotnēji šai iecerei pašvaldība plāno atvēlēt 300 000 eiro lielu finansējumu, tomēr, ja atsaucība no īpašnieku puses būs lielāka, departaments lems par papildu līdzekļu atrašanu pilsētvides sakārtošanas mērķiem.

 

Konkursa organizētājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, un paziņojums par konkursu, tā rezultātiem un piešķirtā finansējuma apmēru tiks publicēts pašvaldības portālā "www.riga.lv" un mājaslapās "www.rdid.lv" un "www.grausti.riga.lv".

 

 

Ziņu aģentūra “LETA”