Jaunumi

22. decembris, 2015

Rīgas izglītības iestādēm pārbaudīs bēniņus un pagrabstāvus, uzstādīs ugunsdrošības sistēmas

Šodien, 26.novembrī, notikušajā preses brīfingā Rīgas domes priekšsēdētājs Andris Ameriks paziņoja, ka saistībā ar neseno ugunsgrēku Juglas vidusskolā un sākumskolā, visām Rīgas izglītības iestādēm nākamgad pārbaudīs bēniņu un pagrabstāvu telpas, kā arī uzstādīs jaunas ugunsdrošības sistēmas.  

 

„2016. gada  Rīgas domes Īpašuma departamenta  budžetā šim mērķim tiks paredzēts finansējums 350 000 eiro apmērā. Ugunsdrošības sistēmas ierīkošanas, kā arī pārbaužu darbi bēniņu un pagrabstāvu telpās ir nepieciešami, lai novērstu jebkādus potenciālos ugunsnelaimju riskus,” uzsvēra Andris Ameriks.

 

2016.gada pirmajā pusē ēku bēniņu un pagrabu sakārtošana atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem izglītības iestādēs veiks SIA „Rīgas serviss”. Veicot objektu apsekošanu, papildus tiks pievērsta pastiprināta uzmanība ēku jumtu tehniskajiem risinājumiem.

 

Kā ziņots, šodien 26.novembrī tika sasaukta sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Rīgas serviss” ārkārtas dalībnieku sapulce, kurā tika skatīts sabiedrības valdes atzinums par pārbaudes rezultātiem, sakarā ar Rīgas Juglas vidusskolas un sākumskolas ēkas bēniņos šogad 30. septembrī notikušo ugunsgrēku un lemts par izmaiņām kapitālsabiedrības valdes sastāvā.

 

SIA „Rīgas serviss” valdes pārbaudes atzinumā, ko veica būvinženieri un citi kompetenti speciālisti, ir norādīts, ka ugunsgrēka Rīgas Juglas vidusskolā izcelšanās iemesls bija nepiemērotu materiālu – ugunsnedrošas plēves – ieklāšana jumta konstrukcijās 2007.gadā, kad ēka tika nodota ekspluatācijā. Šī plēve aizdegusies un izraisījusi ugunsgrēku. ‘

„Šī ugunsnedrošā materiāla izmantošana nebija paredzēta ēkas izbūves projektā. Būvnieku atbildību, kas tolaik strādājuši, izvērtēs iesāktajā kriminālprocesā,” papildināja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

 

Attiecībā uz SIA „Rīgas serviss" valdi pēc pārbaudes veikšanas pretenziju neesot, tādēļ šodien uzņēmuma valdes priekšsēdētājas amatā atjaunota Diāna Kozlovska.

 

Līdz nākamā gada 1.septemrbim Rīgas Juglas vidusskolas ēkai tiks pilnībā nomainīts jumts. Šiem darbiem būs nepieciešams apmēram 45 000 eiro liels pašvaldības finansējums. Remontdarbi, kas pašreiz tiek veikti skolā ugunsgrēka seku novēršanai, izmaksu tāmi iesniegs apdrošinātājiem iztērētās summas atgūšanai, apliecināja Ameriks.

 

Mācību procesu jumta nomaiņas darbi neietekmēs un no janvāra skolā mācības varēs atsākt visi audzēkņi.

 

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja