Jaunumi

08. aprīlis, 2016

Rīgas graustam Hipokrāta ielā piemēro paaugstinātu nodokļa likmi

B kategorijas graustam Rīgā, Hipokrāta ielā 2, šodien piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme, šodien lēma Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.  

Pašlaik būves īpašniecei SIA "Nule8" gadā jāmaksā NĪN 42 000 eiro, bet ar šodienas lēmumu tas pieaug līdz aptuveni 73 000 eiro gadā.

 

Komisija lēma, ka paaugstināto likmi objektam varēs atcelt, kad īpašnieki veiks steidzamos darbus – būves konservāciju, noslēgšanu, lai nepieļautu tai brīvu piekļūšanu, kā arī uzliks dekoratīvo sietu, lai novērstu vides degradāciju.

 

Pašreiz ēkai ir brīva piekļuve. "Nule8" pārstāvis Kaspars Garkanis komisiju informēja, ka iecerēts būvei jau šodien apkārt apjozt žogu, kā arī nodrošināt dzīvo apsardzi un ar laiku – videonovērošanu. Viņš sacīja, ka iepriekš, noslēdzot ieejas ēkā, tās uzreiz tikušas izpostītas un cilvēki arvien brīvi piekļuvuši ēkai.

 

Pēc Garkaņa teiktā, pašreiz ēkas remontdarbos ieguldīti jau 42 000 eiro. Turpmāk paredzēts nodrošināt elektrības pieejamību, kas izmaksās ap 700 000 eiro. Viņš sacīja, ka notiek arī pārrunas ar ārzemju investoriem par objekta attīstību, jo vietējie investori nav ieinteresēti tajā – tā attīstība izmaksājot par daudz.

 

Garkanis aicināja komisiju šodien atlikt paaugstinātā NĪN piemērošanu, ļaujot līdzekļus, ko turpmāk papildus būs jāmaksā nodokļos, labāk ieguldīt ēkā. Tomēr komisija vienojās paaugstināto NĪN piešķirt jau šodien, norādot, ka varēs to atcelt, redzot, ka bīstamības novēršanas un konservācijas darbi tiešām tiek veikti.

 

Komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) akcentēja, ka jautājumu par minētās būves sakārtošanu komisija skatījusi jau pirms laba laika, turklāt pašvaldībā saņemts daudz iedzīvotāju sūdzību par ēkas bīstamību un degradēto vidi tās teritorijā. Šo iemeslu dēļ komisija nevienojās atlikt lēmumu par paaugstinātā NĪN piemērošanu.

 

 

Ziņu aģentūra “LETA”