Jaunumi

25. maijs, 2015

Rīgas domes komiteja skatīs jautājumu par ieceri aizliegt celtniecības sieta izmantošanu pilsētā

Šodien plkst.10 Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā deputāti skatīs jautājumu par ierosinājumu aizliegt celtniecības sieta izmantošanu Rīgā, liecina komitejas sēdes darba kārtība.  

 

Ja deputāti akceptēs šādu ieceri, Rīgas domes Īpašuma departaments sāks darbu pie grozījumu izstrādes Rīgas domes saistošajos noteikumos par būvju uzturēšanu.

Kā ziņots, pilsētvides uzlabošanas nolūkā Rīgā ierosinās pakāpeniski aizliegt celtniecības sieta jeb aizsargsieta izmantošanu.

 

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte pastāstīja, ka departaments plāno grozīt Rīgas domes saistošos noteikumus par būvju uzturēšanu, aizliedzot vidi degradējošu būvju īpašniekiem turpmāk kā risinājumu īpašumu sakārtošanā izmantot vizuāli nepievilcīgo aizsargsietu.

 

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs skaidroja, ka pēdējos gados aizsargsieta izmantošana pilsētā ir ievērojami pieaugusi. "No tā secināms, ka ēku īpašnieki nevis sakārto fasādes, bet, ietaupot naudu, piestiprina sietu. Un tas nav nedēļu, bet gadu jautājums," skaidroja Burovs. Viņš uzsvēra, ka nereti no šo ēku fasādēm, pie kurām piestiprināts siets, atdalās elementi un krīt uz ietves, apdraudot apkārtējo drošību.

 

"Plānojam sagatavot izmaiņas normatīvos, aizliedzot sietu. Domājam par pārejas perioda noteikšanu – līdz 2017.gada 1.septembrim. Līdz šim datumam Rīgas būvju īpašniekiem, kuru fasādēs izmantots siets, tās beidzot būtu jāsakārto, noņemot sietu," ieceri raksturoja Īpašuma departamenta direktors.

 

Viņš arī skaidroja, ka pirms grozījumu izstrādes departamenta darbinieki plāno apspriesties ar citu pilsētu pašvaldību pārstāvjiem, kā arī ar iedzīvotājiem, lai uzzinātu viņu vērtējumu iecerei. "Ja gūsim atbalstu, grozījumus noteikti izstrādāsim," sacīja Burovs.

 

Viņš arī norādīja, ka turpmāko divu vasaru laikā tiks novākti dekoratīvie sieti no Rīgas pašvaldībai piederošajām ēkām.

 

 

Ziņu aģentūra "LETA"