Jaunumi

24. janvāris, 2017

Rīgas 84.vidusskolas sporta un aktīvās atpūtas laukumā notiks publiskās slidotavas atklāšanas svētki

 

Sestdien, 28.janvārī, plkst.12 rīdzinieki ir aicināti uz Rīgas 84.vidusskolas (Lielvārdes ielā 141) sporta un aktīvās atpūtas laukumu, kur notiks publiskās slidotavas atklāšanas svētki. 

Publiskās slidotavas atklāšanas svētkos notiks pirmais hokeja mačs starp hokeja skolas “Rīga” audzēkņiem, kuram svinīgo ripas iemetienu izdarīs hokeja leģenda Helmuts Balderis. Rīdziniekus iepriecinās Latvijas sinhronās slidošanas komandas “AMBER” priekšnesums. Svētkos būs iespēja gan vērot dažādus hokeja spēles paraugdemonstrējumus, gan iespēja izmēģināt jaunās publiskās slidotavas ledu kopā ar pasaku tēliem no radošās apvienības “Pasaku nams bērniem”. Būs gan konkursi ar dažādām pārsteigumu balvām, gan radošas aktivitātes bērniem. Aktīvāku atmosfēru svētkos nodrošinās bundzinieki, savukārt siltā tēja  sasildīs starp dažādiem svētku notikumiem. Pasākumu vadīs un hokeja spēli komentēs Armands Simsons.

 

Publiskās slidotavas atklāšanas svētkos piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Rīgas 84.vidusskolas direktore Vineta Misgirda un AS “LNK Industries” pārstāvis.

 

Līdz ar publiskās slidotavas atklāšanu līdzās Rīgas 84. vidusskolai iedzīvotājiem arī ziemā ir daudzveidīgas aktīvās atpūtas iespējas. Iedzīvotāji var slidot, slēpot blakus skolai ierīkotajā distanču slēpošanas trasē un atbilstošos laika apstākļos, kad ir sniegs un vairākas dienas gaisa temperatūra ir zemāka par 0 grādiem pēc Celsija, ir iespēja izmantot arī blakus esošo kalnu braukšanai ar ragavām. 

 

Tagad vieta līdzās Deglavas kalnam pamatoti ir dēvējama par pirmo un lielāko aktīvās un atpūtas un sportisko aktivitāšu vietu visā Rīgā. Pagājušā gada maija teritorijā pēc Īpašuma departamenta pasūtījuma tika sākti vērienīgi būvdarbi. Teritorijā ir izveidoti u aprīkoti laukumi skeitošanai, basketbolam, futbolam, volejbolam un tenisa spēlei, kā arī rotaļu laukumi dažādu vecumu bērniem.

 

Tagad teritorijā darbosies arī slidotava, ko vasarā būs iespēja izmantot skrituļošanai.  Ir arī īpašs laukums ielu vingrošanai. Teritorija ir iežogota un tajā ir bruģēti laukumi un celiņi gan gājējiem, gan skrituļotājiem. Apmeklētāju ērtībām darbojas ģērbtuves, nepieciešamo sportisko aktivitāšu inventāra nomas punkti. Par kārtību un drošību teritorijā rūpējas gan pašvaldības policija, gan apsardze. Sporta un aktīvās atpūtas laukuma būvdarbus veica pilnsabiedrība “LNK Industries Partnership”. Slidotavas un sporta laukumos sadarbības ar Lattelecom ierīkota bezmaksas WiFi zona ar nosaukumu “Lattelecom-skola”. 

 

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, Purvciema un Pļavnieku apkaimju iedzīvotājus piedalīties publiskās slidotavas atklāšanas svētkos.

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja
Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrisko attiecību vadītāja