Jaunumi

27. maijs, 2015

Rīgā plāno aizliegt izmantot ēku slikto stāvokli aizsedzošos aizsargtīklus

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 25.maijā, atbalstīja ēkas slikto vizuālo vai tehnisko stāvokli aizsedzošo aizsargtīklu izmantošanas aizliegšanu, skaidroja komitejas sēdē. RD Īpašuma departaments ir ierosinājis pakāpeniski aizliegt dažādu aizsargtīklu vai līdzīgu risinājumu izmantošanu, kas faktiski noslēpj vai aizsedz konkrētās būves vizuālo vai tehnisko stāvokli pasliktinošas pazīmes. Departaments norāda, ka šādi grozījumi papildus motivēs vidi degradējošu būvju un graustu īpašniekus sakārtot būves, tādējādi novēršot Rīgas pilsētvides degradāciju un potenciālu apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai.  

 

Departamenta direktors Oļegs Burovs deputātiem pavēstīja, ka pēc saistošo noteikumu stāšanās spēkā izmantot aizsargtīklu varēs tikai būvdarbu laikā.

 

„Aizsargtīklu varēs izmantot tikai būvdarbu laikā. Ja tas ir grausts, tad var uzlikt dekoratīvo pārsegu, bet arī ne ilgstoši. Mazstāvu ēkām – divi gadi, daudzstāvu ēkām – trīs gadi. Lai nav tā, ka dekoratīvais pārsegs vai aizsargsiets ir uzlikts uz ēkas un ar to nekas netiek darīts. [..] Ja tas tiek uzlikts ārkārtas gadījuma uz divām trīs dienām, nevienu nesodīs. Bet to nevar atstāt mēnešiem,” paskaidroja Burovs.

 

Par to vairāk LNT un TV5 sagatavotajos ziņu sižetos.