Jaunumi

14. septembris, 2015

Rīgā demontēti vēl četri grausti

Pēdējo mēnešu laikā Rīgas pašvaldība ir pārliecinājusies, ka pilsētā nojaukti četri grausti – atsevišķos gadījumos gan tas prasījis pat gadu, skaitot no Rīgas domes lēmuma pieņemšanas par piespiedu būves sakārtošanu.  

Kā Rīgas domes Pilsētas īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte, departaments piespiedu kārtā ir nojaucis graustu Martas Rinkas ielā 5. Šā gada 31.augustā Rīgas pašvaldības Vidi degradējošu būvju komisija apsekoja teritoriju un secināja, ka būve dabā neeksistē. Rīgas dome šā gada 7.jūlijā lēma par šī grausta sakārtošanu piespiedu kārtā.

 

Tāpat nojaukts grausts Piedrujas ielā 5 A. Šā gada 20.augustā departamenta darbinieki apsekoja teritoriju un pārliecinājās, ka būve ir demontēta.

 

 

Īpašnieks nojaucis graustu Maskavas ielā 53a, augusta beigās informējot pašvaldību, ka teritorija ir sakārtota. Par šīs būves nojaukšanu piespiedu kārtā Rīgas dome lēma vēl pērn novembrī. Minētā būve robežojās ar dzīvojamo māju, tādējādi apdraudot tās iedzīvotājus.

 

 

Departaments piespiedu kārtā demontējis graustu Ojāra Vācieša ielā 2b. Par tā piespiedu sakārtošanu Rīgas dome lēma vēl pērn aprīlī. Būve bija cietusi ugunsgrēkā, pēc kā no tās bija palikušas tikai nenoturīgas mūra ārsienas un apdeguši koka ārsienu elementi.

 

Līdzekļi par graustu demontāžas izmaksām, ko piespiedu kārtā nākas veikt pašvaldībai, pēcāk tiek piedzīti no būvju īpašniekiem.

 

 

Ziņu aģentūra „Leta”