Jaunumi

05. aprīlis, 2018

RD Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē lems par graustu Marijas ielā 6

Piektdien, 6. aprīlī, plkst. 10.00 Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē spriedīs par ēkas Marijas ielā 6 tehnisko stāvokli un tās sakārtošanu. Sēdē sertificēti būvinženieri no kompānijas „CMB” iepazīstinās ar ēkas tehniskās apsekošanas, kas tika veikta pēc ēkas Marijas ielas 6 īpašnieku pasūtījuma, rezultātiem. Sēdē ir aicināti piedalīties Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji un nekustamā īpašuma īpašnieki.  

 

Vietējās arhitektūras piemineklis ar valsts aizsardzības Nr. 7851 vairāku gadu garumā ir izpelnījies „Rīgas slavenākā grausta” nosaukumu. Īpašumu veido zemes vienība 1432 kvadrātmetru platībā, uz kuras atrodas piecstāvu dzīvojamā ēka un pagrabs zem pagalma. Dzīvojamā ēka ir klasificēta kā B kategorijas vidi degradējoša būve, un tās īpašniekiem ir piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma likme. Vienlaikus īpašniekiem vairākas reizes ir uzdots veikt nepieciešamos ēkas konservācijas darbus un saglabāt visas vēsturiski nozīmīgās ēkas detaļas. Pagājušajā gada novembrī Rīgas domes Īpašuma departaments veica ēkas piespiedu sakārtošanu, jo no ēkas fasādes bija atdalījušies dekoratīvie fragmenti, kas apdraudēja garāmgājēju drošību.

 

Piecstāvu dzīvojamā ēka Marijas ielā 6 ir celta 1904. gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, kas atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Rīgas vēsturiskā centra teritorijā un vienlaicīgi UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas „Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti piedalīties Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē.