Jaunumi

20. aprīlis, 2018

Projektā „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks” atrasti jauni instrumenti pilsētas sakārtošanai

Piektdien, 20. aprīlī, Rīgas domes Īpašuma departamentā noslēdzās ERAF finansētās programmas URBACT III Rīgas pašvaldības projekts „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks”. Tas tika īstenots REFILL (Tukšo ēku un teritoriju pagaidu lietošana kā jauns pašvaldības instruments ēku degradācijas novēršanai un pilsētvides revitalizācijai) ietvaros.  

 

Noslēguma pasākumu un diskusiju vadīja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas un Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Projektu „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks” pasākuma dalībniekiem prezentēja projekta koordinatore un Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšniece Irina Miķelsone. Savukārt REFILL vietējās atbalsta grupas koordinators Mārcis Rubenis dalījās pieredzē par aktuāliem projektiem pamestajās ēkās un turpmākām iecerēm Rīgā, bet uzņēmējs Mārtiņš Mielavs no kluba „Piens” un „K.K. Stricka villa” iepazīstināja ar uzņēmējdarbības iespējām un riskiem pamestās ēkās.

 

Pasākumā piedalījās pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas, Rīgas domes Vidi degradējošu ēku komisijas, Latvijas pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Rīgas nevalstiskajām organizācijām.

 

URBACT III programmas galvenais mērķis ir dažādu Eiropas pilsētu sadarbības tīklu veidošana ar mērķi kopīgi pētīt un meklēt risinājumu kopīgām problēmām. Tā radās REFILL projekta tēma par tukša un neizmantota īpašuma, kurš parādījās Eiropā notikušās ekonomiskas krīzes rezultātā, pagaidu izmantošanu. Kopš 2015. gada septembra arī Rīgas pašvaldība piedalījās ERAF finansētās programmas URBACT III projektā REFILL. Projekta mērķi bija iepazīties, izpētīt un apmainīties pieredzē par pašvaldību vietējā atbalsta instrumentiem nekustamo īpašumu pagaidu lietošanas veicināšanā, nodrošināt pagaidu lietošanas ilgstošu efektu un izveidot uz sadarbību vērstu, atvērtāku publisku pārvaldi. Projekts paredzēja izveidot rīcības plānu, kurā ir atspoguļotas aktivitātes un prioritātes, pašvaldības darbībai neizmantotā un pamestā īpašuma pagaidu lietošanas instrumenta ieviešanai un atbalstīšanai.

 

Projektā kopumā piedalījās desmit partneri: Poznaņa (Polija), Kludža (Rumānija), Amersforte (Nīderlande), Brēmene (Vācija), Helsinki (Somija), Nante (Francija), Atēnas (Grieķija) un projekta vadošais partneris Ģente (Beļģija). Par projekta realizāciju Rīgas pašvaldībā atbildēja Rīgas domes Īpašuma departaments.

 

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357, mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv