Jaunumi

22. decembris, 2015

Prezentē Rīgas pašvaldības nākamā gada investīciju prioritātes

Šodien, 14. Decembrī, Rīgas 1. slimnīcā notikušajā preses konferencē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks informēja par Rīgas budžetu 2016. gadam un plānotajiem investīciju projektiem.  

 

Nākamajā gadā pašvaldība īpašu uzmanību pievērsīs Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu apgūšanai. Jau sagatavoti pieteikumi konkursam satiksmes projektu, piemēram, Austrumu maģistrāles posma no Vietalvas līdz Ieriķu ielai izbūvei, kā arī VEF Kultūras pils atjaunošanas darbiem, skolu rekonstrukcijai. Pašvaldība budžetā ir paredzējusi līdzfinansējumu fondu līdzekļu piesaistei.
 
Rīgas domes Īpašuma departamenta investīcijas 30, 8 miljoni eiro apmērā 2016. gadā iedalītas piecās nozarēs: izglītība un sports, kultūra, drošība, veselība un būvju sakārtošana. Vislielākā summa – 25,2 miljoni eiro – ir atvēlēta izglītības un sporta projektiem. Darbi notiks kopumā 60 bērnudārzos un 58 skolās.
 
Nākamajā gadā turpinās vienkāršoto renovāciju skolas ēkā Kr.Barona ielā 116 un  Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā, Bruņinieku 24a. Turpinās arī Friča Brīvzemnieka pamatskolas, Zeļļu ielā 4 vienkāršoto renovāciju un Rīgas Austrumu vidusskolas, Viļānu iela 13 vienkāršoto renovāciju. Rīgas 6.vidusskolai, A.Čaka ielā 102 izstrādās būvprojektu ēkas pārbūvei. 
 
Ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņas darbi tiks veikti trīs izglītības iestādēs. Ugunsaizsardzības sistēmu izbūve tiks veikta 13 izglītības iestādēs. Astoņās izglītības iestādēs turpināsies pašvaldības īstenotā programma un noritēs virtuves bloku un ēdamzāļu renovācija, kam nākamgad ir paredzēts finansējums apmēram 1 miljona eiro apmērā. Energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi izglītības iestāžu ēkās ar fasāžu un jumtu siltināšanu tiks veikta 9 bērnudārzos un 11 skolās. 14 skolās tiks veikti dažādi objektu renovācijas darbi, piemēram, Rīgas 37.vidusskolai, Čiekurkalna 1 līnijā 53 atjaunos un izgaismos vēsturisko fasādi, bet  Rīgas 10.vidusskolai, Lenču ielā 1 izbūvēs bibliotēku.  
 
Skolu apkārtējo teritoriju labiekārtošanai ir paredzēts 8,4 miljoni eiro liels finansējums. Par šiem līdzekļiem Rīgas Juglas vidusskolai, Kvēles ielā 64 un Rīgas 84.vidusskolai, Lielvārdes ielā 141tiks izbūvēti jauni sporta stadioni un uzstādītas jaunas  iekārtas. Pie 22 bērnudārziem un 2 skolām tiks izbūvēti jauni rotaļlaukumi. Savukārt 11 izglītības iestādēs tiks uzstādīts jauns nožogojums.
 
Pie piecām skolām tiks uzstādīti jauni  fizisko aktivitāšu laukumi, kas paredzēti arī apkārtējo māju iedzīvotājiem. 16 izglītības iestādēm tiks atjaunots  celiņu segums. Savukārt septiņos bērnudārzos uzstādīs jaunas nojumes. Nākamgad tiks uzsākta jauna remontdarbu programma ar kuras palīdzību 20 bērnudārziem veiks iekštelpu remontdarbus. 
 
Nākamgad plānots jauns pabalsta veids trūcīgo un maznodrošināto skolēnu pusdienu apmaksai uz skolēnu e-karti. No 2016. gada 1. janvāra līdz 31. maijam no 5. klases līdz 12. klasei bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tiks nodrošinātas brīvpusdienas. No 2016. gada 1. septembra vidusskolniekiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tiks nodrošinātas brīvpusdienas.
 
2016.gadā 11 miljoni eiro tiks investēti ielu seguma atjaunošanai. 
 
Nākamgad plānoti ievērojami ielu seguma atjaunošanas darbi Rīgas maģistrālajā ielā – Brīvības ielā no Brīvības pieminekļa līdz Lāčplēša ielai un no Gaisa tilta līdz Silciema ielai. Plānots atjaunot ielas segumu visā Lāčplēša ielas garumā. Līdzīgi kā tas jau ir uz Krišjāņa Barona ielas, arī Lāčplēša ielā būs bruģa seguma velojoslas. Šāds risinājums izstrādāts, lai velojoslas iekļautos kopējā satiksmes tīklā. Velobraucējiem tiks atvieglota satiksme Turgeņeva ielā, kas savienos Dzirnavu ielas velojoslu ar Spīķeru promenādi un Salu tiltu.
 
Būvdarbi turpināsies Krišjāņa Barona ielā –  visā ielas garumā tiks atjaunots ietvju segums. Savukārt  Juglas ielā no Kvēles līdz Malienas ielām tiks atjaunots segums  un būtiski uzlabosies braukšanas apstākļi.
 
Tāpat pašvaldības budžeta līdzekļi 8,5 miljonu eiro apmērā tiks ieguldīti ielu izbūvē un pārbūvē. Rīgas domes Satiksmes departaments plāno izbūvēt ietves, veikt pilnīgu ielu rekonstrukciju un grantēto ielu pārbūvi, kā arī izbūvēt jaunu tiltu pār Bieķēngrāvi. 
 
2016. gadā Rīgas dome turpinās iekšpagalmu sakārtošanas programmu, atvēlot tam četrus miljonus eiro. Pārdaugavā iekškvartālu remonti turpināsies 30 adresēs, tostarp vairāku pagalmu piebraucamie ceļi tiks sakārtoti Imantā un Zolitūdē. Savukārt Daugavas labā krasta apkaimēs kopumā nākamajā gadā tiks atjaunoti vairāk nekā desmit iekšpagalmi, tajā skaitā Ķengaragā, Pļavniekos un Dārzciemā (precīzas adreses skat. pielikumā).
 
Dažādu aktīvās atpūtas vietu labiekārtošanai Rīgas dome 2016. gadā piešķīrusi apmēram divus miljonus eiro. Apmēram puse no šiem līdzekļiem atvēlēti Lucavsalas atpūtas zonas paplašināšanai (posmā no Salu tilta līdz dārziņu kooperatīviem) un Juglas promenādes atpūtas vietas izveidei, tostarp gājēju  ietves gar Juglas kanālu ierīkošanai apmēram 850 metru garumā. Turpināsies AB dambja, Anniņmuižas meža teritorijas, Ķīpsalas pludmales, Daugavmalas promenādes un bijušās izgāztuves teritorijas pie A.Deglava ielas labiekārtošana. Visas izmaksas tiks precizētas pēc iepirkuma rezultātiem.
 
Budžetu rīt, 15. Decembrī, apstiprinās Rīgas domes sēdē.