Jaunumi

04. septembris, 2015

Piespiedu kārtā demontēs aizvadītajā naktī degušo Rīgas graustu

Rīgas domes Īpašuma departaments ir sagatavojis lēmumprojektu par aizvadītajā naktī degušā grausta Pļaviņu ielā 10 sakārtošanu.  

 

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), aizvadītajā naktī tika saņemts izsaukums uz Pļaviņu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlās kādā dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega neapdzīvota divstāvu koka ēka pilnā platībā. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ugunsdzēsēji glābēji dzēsa no attāluma, jo ēka jau bija daļēji iebrukusi un pastāvēja ēkas sabrukšanas draudi. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš sadūra kāju. Kopējā ugunsgrēka degšanas platība bija apmēram 250 kvadrātmetri.

Iedzīvotāji pauduši satraukumu par notikušo sociālajos tīklos. Tīmekļa vietnē "Facebook" arī ievietots video, kurā redzams, kā grausts deg ar atklātu liesmu. Video pievienots komentārs: "Lielās liesmās deg Rīgas grausti. Paldies, Ušakov, par labo saimniekošanu un naktsmieru!"

Pēc notikušā departaments sagatavoja lēmumu par ēkas bīstamo konstrukciju piespiedu demontāžu un sakārtošanu. Kā aģentūrai LETA norādīja departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR), jau drīzumā tiks sākti darbi, lai novērstu bīstamās ēkas ietekmi uz vidi un cilvēku drošību. Pašvaldības finanšu līdzekļus par ēkas demontāžu normatīvo aktu kārtībā pēc tam piedzīs no ēkas īpašniekiem – SIA "Marisol", kuras īpašnieki ir vairākas Itālijas privātpersonas.

2013.gada 17.janvārī Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija ēku Pļaviņas ielā 10 klasificēja kā B kategorijas vidi degradējošu būvi, un tās īpašniekiem tika piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Jautājums tiks skatīts tuvākajā Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē.

 

 

Ziņu aģentūra „LETA”.