Jaunumi

23. marts, 2015

Piemēro paaugstinātu NĪN likmi “Swedbank” piederošam graustam Aglonas ielā

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šonedēļ nolēma klasificēt AS “Swedbank” piederošu ēku Aglonas ielā 35 k2 kā A kategorijas graustu un tai piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.  

 

Nekustamais īpašums sastāv no kluba ēkas un zemesgabala 13 420 kvadrātmetru platībā. Tas saistīts ar zemesgabalu 17 953 kvadrātmetru platībā Maskavas ielā 333. Tā īpašnieks kopš pērnā gada 7.marta ir AS "Swedbank".

 

Rīgas domes Īpašuma departamenta darbinieki 13.martā veica būves vizuālo apsekošanu un konstatēja, ka teritorija ap būvi nav norobežota, tā netiek saimnieciski izmantota un netiek apdzīvota. Būvei nav noslēgtas logu un durvju ailes, līdz ar to tajā var iekļūt nepiederošas personas. Konstatēts arī, ka ēkā tiek uzkrāti dažāda veida atkritumi. Ārējo klimatisko apstākļu iespaidā būvei bojāta fasāde, nodrupis fasādes krāsojums, trūkst lietus ūdens novadsistēmas. Tāda pati situācija konstatēta arī apsekošanas laikā 2014.gadā.

 

Secināts, ka būve atrodas tādā stāvoklī, ka tā ne tikai degradē pilsētas vidi, bet arī apdraud sabiedrisko drošību.

 

Departaments jau ar 2012.gadā 6.augustā noformētu administratīvo aktu klasificēja būvi kā cilvēku drošību apdraudošu un vidi degradējošu būvi. Pērn 29.jūlijā departaments "Swedbank" nosūtīja vēstuli ar aicinājumu līdz 22.augustam izteikt viedokli par turpmākajām darbībām (dokumentāli pamatojot) ar būvi, lai tās tehniskais un vizuālais stāvoklis atbilstu normatīvos noteiktajām prasībām, kā arī lūdza iesniegt departamentā būves tehniskās apsekošanas atzinumu, lai pārliecinātos par tās noturību ilgtermiņā. Departaments noteiktajā termiņā atbildi nav saņēmis.

 

Šogad 2.februārī departaments objekta īpašniekam atkārtoti nosūtīja vēstuli ar lūgumu informēt par būves sakārtošanas plāniem un iesniegt departamentā būves tehniskās apsekošanas atzinumu līdz 2.aprīlim.

 

Rīgas Pašvaldības policijas Latgales pārvalde pērn 16.maijā noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolu par Rīgas domes saistošo noteikumu neievērošanu. 

 

 

Ziņu aģentūra „LETA”.