Jaunumi

26. septembris, 2016

Pie Deglavas ielas kalna atklāts Rīgas 84.vidusskolas sporta un aktīvās atpūtas laukums

Svētdien, 25. septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Rīgas 84. vidusskolas direktore Vineta Misgirda, būvfirmas PS “LNK Industries Partnerhip” pārstāvji, skolēni, vecāki, sabiedrībā populāri sportisti un rīdzinieki pie Deglavas ielas kalna atklāja Rīgas 84.vidusskolas (Lielvārdes ielā 141) sporta un aktīvās atpūtas laukumu.  

Jau no paša rīta rīdzinieki tikai iesaistīti dažādas sportiskās aktivitātēs –  futbola, basketbola, nūjošanas, volejbola, florbola, kā arī vieglatlētikas vingrinājumos.

 

Bērni kopā ar iemīļotajiem pasaku varoņiem apguva jauno rotaļu laukumu, bet bērnu vecākiem un vecvecākiem bija iespēja izmēģināt modernos āra trenažierus. Neiztika protams, bez pārsteigumiem un diplomiem par sportiskiem sasniegumiem.  

 

Šogad pie Rīgas 84. vidusskolas teritorijā maijā tika uzsākti vērienīgi būvdarbi, kuru gaitā tapa sporta komplekss un dažāda veida aktīvās atpūtas laukumi. Būvdarbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS “LNK INDUSTRIES Partnership”. Šobrīd objektā ir ieguldīti 2,8 miljoni eiro. 

 

Teritorijā ir izveidoti un aprīkoti laukumi skeitošanai, basketbola, futbola, volejbola un tenisa spēlei. 1.decembrī ir plānots atklāt apmeklētājiem arī hokeja laukumu, ko pēc tam vasarā būs iespēja izmantot skrituļslidošanai. Ir arī īpašs laukums ielu vingrošanai. Teritorija ir iežogota un tajā ir bruģēti laukumi un celiņi gan gājējiem, gan skrituļotājiem. Apmeklētāju ērtībām teritorijā darbosies ģērbtuves, inventāra nomas punkti. Teritorijā ir izvietoti soliņi. Diennakts tumšajā laikā teritorija tiks izgaismota. Par kārtību un drošību teritorijā rūpēsies gan pašvaldības policija, gan apsardze.

 


Foto: Renārs Koris

 

Rīgas 84.vidusskolas sporta un aktīvās atpūtas laukuma atjaunošana skaitļos:
Kopējā labiekārtotā platība –  5, 6 ha
Bērnu rotaļu laukumu platība  – 3 100 m² 
Celiņu garums teritorijā – 1 460 m 
Futbola laukuma platība – 64 x 42m. 
Multifunkcionālie laukumi (tenisa, badmintona, basketbola, minifutbols) – 3
Skrejceļš  – 288 m
Veloceliņš, kas piemērots arī skrituļslidotājiem –  520 m
Apzaļumošanas darbi – 30103 m² 
Melnzeme objektā – 5644 m³
Tāllēkšanas sektora laukums – 271,3 m²
Hokeja laukums, slidotava –  60 x 30 m. (tiks atklāta 1.decembrī)

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja