Jaunumi

14. septembris, 2016

Par nekopto zemi bijušās “Radiotehnikas” teritorijā jāmaksā divreiz lielāks NĪN

Bijušās rūpnīcas “Radiotehnika” teritorijā esošā zemesgabala īpašniekam turpmāk par nesakopto teritoriju būs jāmaksā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme – 10 000 eiro gadā, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.  

 

Komisija vienojās piemērot nesakoptajam zemesgabalam Kurzemes prospektā 3e paaugstinātu NĪN, kā tas paredzēts domes saistošajos noteikumos, kas stājās spēkā šogad. Iepriekš zemesgabala īpašniekiem NĪN likme par zemi bija 5000 eiro gadā.

 

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektors Valērijs Koķis sēdē pastāstīja, ka īpašniekiem jau iepriekš pašvaldības policija un Rīgas domes administratīvā inspekcija par nesakoptu teritoriju noformējusi četrus administratīvos protokolus, nosakot naudas sodu kopumā 4000 eiro apmērā.

 

Pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija turpinās pastiprināti sekot minētās teritorijas sakārtošanai, vajadzības gadījumā piemērojot soda sankcijas, apliecināja institūciju pārstāvji.

 

Kā vēstīts, būvi Kurzemes prospektā 3e, kurā pērn turklāt izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un atradās mēbeļu ražotne, pašvaldība jau septembrī klasificēja kā A kategorijas graustu un piemēroja paaugstināto NĪN likmi. 

 

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja