Jaunumi

23. aprīlis, 2021

Otrās kārtas konkursā par kultūras būvmantojuma saglabāšanu saņemti 35 projektu pieteikumi

Piektdien, 23.aprīlī, Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija atvēra konkursa “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā” otrajā kārtā iesniegtos 35 projektu pieteikumus.

 

Konkursa Lielajā programmā ir saņemts 31 projekta pieteikums, bet Mazajā programmā saņemti četri projektu pieteikumi. Pieprasītais līdzfinansējums kopā sastāda 586 804, 57 eiro. Lēmumu par konkursa rezultātiem komisija pieņems līdz 1.jūnijam.

 

Konkursā iesniegtie projekti būs jāīsteno līdz šā gada 15. novembrim. Pašvaldības līdzfinansējums namīpašniekam tiek piešķirts kompensācijas veidā pēc konkursā pieteiktā projekta īstenošanas un visu projekta ieviešanas izmaksu veikšanas no īpašnieka puses.

 

Jau sesto gadu pēc kārtas Rīgas pilsētas pašvaldība rīko konkursu līdzfinansējuma piešķiršanai kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai. Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem Lielajā programmā 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī Mazajā programmā ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

 

Plašāka informāciju par konkursu un tā rezultātiem tiks publicēta https://atjauno.riga.lv

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Kantiņa, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, tālr. 67181181, e-pasts baiba.kantina@riga.lv