Jaunumi

01. jūnijs, 2015

Nojauks trīs Rīgas graustus, tostarp vienu iepretim Dailes teātrim

SIA “E Buvvadība” par 120 900 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, demontēs trīs Rīgas graustus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.  

 

Divi no tiem atrodas Rīgas centrā – Brīvības ielā 78A un Krišjāņa Barona ielā 88A, bet trešais – Juglas ielā 9.

 

Rīgas dome pērn oktobrī un šoruden lēma par abu centra graustu piespiedu sakārtošanu. Savukārt par grausta Juglas ielā piespiedu nojaukšanu lemts vēl pērn aprīlī.

 

Ēka Krišjāņa Barona ielā ir nepabeigta jaunbūve, kas degradē vidi un var apdraudēt cilvēku drošību. Ēkas fasādei ir apmetuma bojājumi, bet mūrī redzami izdrupumi un plaisas. Tā atrodas intensīvas gājēju un transporta satiksmes teritorijā, tāpat tai blakus atrodas arī tirdzniecības un izglītības iestādes. Īpašumam no 2012.gada piespriests paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis, taču tas nav motivējis īpašnieku teritoriju sakārtot. Ēkai ir vairāki īpašnieki, kuru domstarpību dēļ līdz šim nav izpildīti pašvaldības aicinājumi to sakārtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tādēļ Rīgas domes deputāti lēmuši par īpašuma piespiedu sakārtošanu.

 

Būvē Brīvības ielā 78A atrodas divstāvu arhīva ēka. Īpašuma tiesības jau kopš 2000.gada ir reģistrētas uz SIA "Vg Beheer Latvia" vārda. Ēka netiek izmantota, tai vietām nav jumta seguma, bet pārējā jumta seguma daļa bojāta, kā rezultātā intensīvi tiek bojāti būves konstruktīvie elementi. Atsevišķi būvelementi var nokrist uz ielas vai iekšpagalma, kas ir brīvi pieejams, ēkas fasāde, kas vērsta pret ielu, apsegta tikai ar dekoratīvo pārsegu. Jau vairāku gadu garumā Rīgas domes Īpašuma departaments saņem satrauktu iedzīvotāju sūdzības par šo teritoriju, tomēr nekustamā īpašuma īpašnieks joprojām nav veicis normatīvos aktos nepieciešamās darbības, lai novērstu vides degradāciju šajā teritorijā.

 

Savukārt Juglas ielā 9 savulaik bijis alus bārs, kas nu pārvērties par graustu. Apsekojot juridiskai personai piederošo ēku, secināts, ka tā ir tik sliktā tehniskajā stāvoklī, ka tās atjaunošana, izmantojot esošās konstrukcijas, nav iespējama.

 

Visas būves tiks demontētas līdz pamatiem. Pēc darbu pabeigšanas šim mērķim iztērētie Rīgas pašvaldības līdzekļi tiks piedzīti no ēku īpašniekiem. 

 

 

Ziņu aģentūra „LETA”