Jaunumi

22. maijs, 2015

Lems par Rīgas centra redzamākajiem vidi degradējošiem objektiem

Piektdien, 17.aprīlī, plkst.10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē tiks izskatīti jautājumi par trim pilsētas centra redzamākajiem vidi degradējošiem objektiem – Merķeļa ielā 2, Raiņa bulvārī 17 un Alberta ielā 6.  

Ēka Merķeļa ielā 2 atrodas pilsētas centrā, kur norit intensīva gājēju un transporta kustība. Būvei lietus un klimatisko laika apstākļu rezultātā ir bojāta fasāde – apmetums virs logiem ir saplaisājis, pastāv iespēja, ka tas var atdalīties no sienas un krītot traumēt garāmgājējus.

 

Savukārt vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, piecstāvu dzīvojamā ēka Raiņa bulvārī 17, pieder vairākiem īpašniekiem. Rīgas domes Īpašuma departamentā saņemtais tehniskais atzinums liecina, ka ēkas nesošās sienu konstrukcijas ir deformētas un būves fasādēs konstatēti ievērojami apdares un karnīzes bojājumi. 

 

Komisijā atkārtoti apspriedīs jautājumu par Alberta ielas 6 ēku, kura atrodas klusajā pilsētas centrā un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar aizsardzības Nr.6641. Neskatoties uz departamenta vairākkārtējiem brīdinājumiem par nepieciešamību ēku sakārtot, būves elementi, arī no balkoniem, kuri pārklāti tikai ar celtniecības sietu, ir nokrituši līdzās ēkai  un apdraud garāmgājēju drošību.  

 

Rītdienas Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē pavisam izskatīs 12 jautājumus par vidi degradējošo būvju kategoriju noteikšanu vai paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu. 

 

Aicinām sanāksmē piedalīties arī mediju pārstāvjus! Lūdzam apstiprināt savu dalību sanāksmē rakstot e-pastu vai piezvanot! 

 
Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja