Jaunumi

02. jūnijs, 2015

Latvijas iedzīvotāji aicināti iesaistīties sociālā kampaņā par pilsētvides uzlabošanu

Tīrīšanas līdzeklis Cif sadarbībā ar Rīgas domes Īpašumu departamentu un Rīgas pašvaldības policiju, kā arī kampaņas vēstniekiem Agnesi Drunku, Agri Daņiļeviču un Armandu Simsonu, aicina iedzīvotājus iesaistīties kampaņā Cif tīra Latviju. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vienai no aktuālajām problēmām pilsētās – ēku, pieminekļu un vides objektu nelikumīgai apzīmēšanai, galvenokārt, tiem uzrakstiem un zīmējumiem, kuri ir agresīvi, vulgāri, vairo neiecietību sabiedrībā un kuros iekļauta necenzēta valoda.  

 

Kampaņas ietvaros no dažādām ēkām, celtnēm un vides objektiem gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās Cif komanda notīrīs zīmējumus un uzrakstus, atgriežot šīm vietām sākotnējo izskatu. Savukārt ikviens iedzīvotājs ir aicināts ziņot par ēkām vai vides objektiem, kurus vēlas redzēt atkal “brīvus” no rupjiem, neglītiem zīmējumiem un uzrakstiem, kampaņas Cif tīra Latviju oficiālajā Facebook lapā: www.facebook.com/CifLatvija.

 

Kompānijas Unilever pārstāve Evita Meiere uzsver: “Mēs vēlamies pilnveidot vidi pilsētā, it īpaši ģimenēm, kurās aug bērni. Rupjie, agresīvie uzraksti un zīmējumi uz ēkām, mūsuprāt, negatīvi ietekmē bērnus un viņu uzskatus jau agrā vecumā, kad bērniem rodas viedoklis par apkārtējo pasauli, estētiku un vidi, kurā viņi dzīvo. Ir svarīgi, lai mūsu bērni augtu patīkamā, drošā, sakoptā vidē un sabiedrībā, kas ir balstīta uz savstarpēju cieņu un solidaritāti.”

 

Kampaņas idejas vēstneši un ģimenes cilvēki Agnese Drunka, Agris Daņiļevičs un Armands Simsons aicina ikvienam būt aktīvam un iesaistīties kampaņā, lai kopīgiem spēkiem apzinātu problēmas nozīmīgumu,  izglītotu sabiedrību un mazinātu vai pat izskaustu šādas nelikumīgas rīcības.

 

2014.gadā par dzīvojamo un sabiedrisko ēku, saimniecisko celtņu, žogu, citu būvju un arhitektonisko elementu bojāšanu ar uzrakstiem, zīmējumiem vai citādā veidā Rīgas pašvaldības policijā reģistrēti 15 izsaukumi, uzsāktas 29 administratīvā pārkāpuma lietvedības, pārkāpuma vietā aizturētas 7 personas. Ar pārkāpumiem, kas saistīti ar ēku, vides objektu un infrastruktūras objektu bojāšanu, Rīgas pašvaldības policija strādā ikdienā, taču, lai mazinātu šāda veida pārkāpumus un izskaustu nevēlamo tieksmi, policija aicina arī iedzīvotājus padomāt par sava īpašuma pasargāšanu no pārkāpējiem un aktīvāk iesaistīties to novērošanā un notveršanā.

 

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass: “Regulāri veicam preventīvus pasākumus, izglītojošas lekcijas skolās par Rīgā spēkā esošajiem sabiedriskās kārtības noteikumiem, notiek pārrunas ar pusaudžiem un jauniešiem, informatīvu materiālu izplatīšana dažādu pasākumu laikā, informācijas sniegšana sociālajos tīklos, kā arī ikdienā, patrulējot un apkalpojot izsaukumus, policija kontrolē sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu pilsētā.”

 

Par sociālo kampaņu Cif tīra Latviju:

Cif tīra Latviju kampaņas ietvaros plānots notīrīt vairākus simtus kvadrātmetru dažādās Latvijas pilsētās. Cif produktus ražo kompānija Unilever. Cif ir viens no atzītākajiem mājas tīrīšanas produktu zīmoliem pasaulē. Cif tiek pārdots vairāk nekā 60 valstīs. Cif sortimentā ir krēmi, izsmidzināmie tīrīšanas līdzekļi, logu tīrīšanas produkti, mitrās salvetes un grīdas tīrīšanas produkti, kas palīdz rūpēties par tīrību mājoklī.