Jaunumi

06. marts, 2018

Kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumam saņemti 134 projektu pieteikumi par vairāk nekā 2, 26 miljoniem eiro

Piektdien, 2. martā, notika Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēde, kurā atvēra 134 konkursam „Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai” iesniegtos projektu pieteikumus par kopējo summu 2 260 875, 13 eiro.  

 

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija pagājušā gada 10. novembrī apstiprināja Rīgas domes atklātā konkursa nolikumu līdzfinansējuma piešķiršanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas darbiem 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

 

Šogad pašvaldības līdzfinansējumam varēja pieteikt ne tikai tās ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī tās, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņkalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī. Pieteikumi līdzfinansējuma saņemšanai pretendentiem bija jāiesniedz no pagājušā gada 22. novembra līdz šī gada 2. marta plkst.9.00.

 

Konkursa pieteikumu projektus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu. Taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Šogad Rīgas pašvaldība šim mērķim ir piešķīrusi 900 000 eiro lielu finansējumu.

 

Nākamajā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē, kas notiks 9. martā plkst. 10.00, tiks sniegta plašāka informācija par projektos iesniegtajiem īpašumiem un to saglabājamām vēsturiskajām vērtībām, kā arī komisija lems, kad notiks projektu pieteikumu izvērtēšanas sēde.

 

Plašāka informācija par konkursu publicēta mājas lapā: www.atjauno.riga.lv

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv