Jaunumi

22. novembris, 2014

Graustu Brīvības ielā nojauks, par graustiem K.Valdemāra ielā lems pēc izsoles

Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē šodien atbalstīts lēmums par nojaukšanu un piespiedu sakārtošanu ēkai Brīvības ielā 78A, ēkām Krišjāņa Valdemāra ielā 41 un 43 patlaban noris izsole, lēmumu par graustu sakārtošanu pieņems, kad tā beigsies.  

 

 

Ēka Brīvības ielā tika klasificēta kā A kategorijas grausts. Sēdē klātesošais īpašuma īpašnieka pārstāvis Sergejs Ivanovs skaidroja, ka jau šodien vai pirmdien, 25.augustā, Rīgas pilsētas būvvaldē tiks iesniegti dokumenti par ēkas nojaukšanu. Tā varētu tikt nojaukta šī gada laikā.

 

Komisija piesprieda minētajam īpašumam paaugstināta nekustamā īpašuma nodokli (NIN), kas veido 3% no īpašuma – ēkas un zemes gabala – kopējās vērtības. Pēc lēmuma par piespiedu nojaukšanu apstiprināšanas Rīgas domes sēdē, īpašniekam tiks noteikts termiņš, kura laikā ēka jānojauc. Pēc nojaukšanas tiks atcelts arī paaugstinātais NIN.

 

 

Ēku K.Valdemāra ielā trīs mazāk bīstamas daļas klasificētas kā B kategorijas grausti, pārējās – kā paaugstinātas bīstamības A kategorijas grausti. Arī šim īpašumam komisija noteica paaugstinātu NIN.

 

 

Minētās ēkas K.Valdemāra ielā ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs" daļa, atrodas Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Pasaules mantojuma vietas "Rīgas vēsturiskais centrs" teritorijā un ir vērtīgs Rīgas koka arhitektūras ansamblis, kas nozīmē, ka nojaukt tās nevarēs, bet būs jāatjauno vēsturiskajā izskatā.

 

Jau ziņots, ka nekustamajam īpašumam Brīvības ielā 78A ir 1111 kvadrāmetrus liela platība un tajā atrodas divstāvu arhīva ēka. Īpašuma tiesības jau kopš 2000.gada 25.maija ir reģistrētas uz SIA "Vg Beheer Latvia" vārda. Ēka netiek izmantota, tai vietām nav jumta seguma, bet pārējā jumta seguma daļa bojāta, kā rezultātā intensīvi tiek bojāti būves konstruktīvie elementi. Atsevišķi būvelementi var nokrist uz ielas vai iekšpagalma, kas ir brīvi pieejams, ēkas fasāde, kas vērsta pret ielu, apsegta tikai ar dekoratīvo pārsegu.

 

Jau vairāku gadu garumā Rīgas domes Īpašuma departaments saņem satrauktu iedzīvotāju sūdzības par šo teritoriju, tomēr nekustamā īpašuma īpašnieks joprojām nav veicis normatīvos aktos nepieciešamās darbības, lai novērstu vides degradāciju šajā teritorijā.

 

Arī nekustamie īpašumi Krišjāņa Valdemāra ielā 41 un 43 kopš 2005.gada 3.augusta pieder iepriekš norādītajai sabiedrībai ar ierobežotu atbildību. Jau ilgstoši šīm ēkām netiek veikti nekādi saglābšanas darbi, pie tam ēkas patvaļīgi daļēji ir demontētas. Ēkas dažkārt ir pakļautas vandalismam un vietām degušas, tādējādi pakļautas arī nokrišņu negatīvai ietekmei.

 

 

Informāciju sagatavoja ziņu aģentūra „LETA”