Jaunumi

04. septembris, 2015

Degušo graustu Pļaviņu ielā Rīgā apņēmušies nojaukt un sakārtot īpašnieki

Naktī uz 14.jūliju degušā B kategorijas grausta Pļaviņu ielā 10 īpašnieki ir sākuši tā demontāžas darbus.  

 

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte, šodien departamentā vērsās būves īpašnieki – SIA "Marisol", informējot, ka nesen degušajā ēkā, kas klasificēta kā B kategorijas vidi degradējoša un cilvēkus apdraudošā būve, ir sākti demontāžas darbi.
 
Departamenta direktors Oļegs Burovs uzskata, ka šādi "Marisol" acīmredzot reaģējuši uz publiski pausto informāciju par plānoto būves demontāžu piespiedu kārtā.

 

Bīstamās būves īpašniekiem ir uzdots ēkas konstrukciju demontāžu pabeigt līdz 17.jūlijam, savukārt teritorijas sakārtošanas un labiekārtošanas darbus līdz 24.jūlijam. Ja šie darbi noteiktajos termiņos un apjomos netiks pabeigti, pašvaldība nekavējoties lems par bīstamās ēkas nojaukšanu piespiedu kārtā, lai novērstu apkārtējās vides degradāciju un cilvēku apdraudējumu. Īpašniekiem darbus pabeidzot noteiktajos termiņos un apjomos, Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija lems par paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes atcelšanu, skaidro Burovs.
 
Kā ziņots, Rīgas domes Īpašuma departaments ir sagatavojis lēmumprojektu par naktī uz 14.jūliju degušā grausta Pļaviņu ielā 10 sakārtošanu, aģentūrai LETA pastāstīja Gailīte.

 

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), šajā naktī tika saņemts izsaukums uz Pļaviņu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlās kādā dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega neapdzīvota divstāvu koka ēka pilnā platībā. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ugunsdzēsēji glābēji dzēsa no attāluma, jo ēka jau bija daļēji iebrukusi un pastāvēja ēkas sabrukšanas draudi. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš sadūra kāju. Kopējā ugunsgrēka degšanas platība bija apmēram 250 kvadrātmetri.
 
Iedzīvotāji pauduši satraukumu par notikušo sociālajos tīklos. Tīmekļa vietnē "Facebook" arī ievietots video, kurā redzams, kā grausts deg ar atklātu liesmu. Video pievienots komentārs: "Lielās liesmās deg Rīgas grausti. Paldies, Ušakov, par labo saimniekošanu un naktsmieru!"

 

2013.gadā minētā būve tika klasificēta kā B kategorijas grausts, kā arī tai piešķīra paaugstinātu NĪN likmi.
 
Ziņu aģentūra „LETA”