Jaunumi

25. augusts, 2021

Atjaunota viena no jūgendstila pērlēm – nams Alberta ielā 2

Otrdien, 24. augustā, svinīgi atklāta atjaunotā un restaurētā vēsturiskā centra jūgendstila arhitektūras pērle – nams Alberta ielā 2 .

Ēkas fasādes atjaunošanai ir piesaistīts pašvaldības īstenotās programmas kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanas finansējums. Darbus pēc Rīgas Namu pārvaldnieka pasūtījuma īstenoja būvniecības uzņēmums “Fasāde PRO”, savukārt ēkas fasādes atjaunošanas tehnisko dokumentāciju izstrādāja SIA „ADO birojs”.

Daudzstāvu mūra ēka Alberta ielā 2 ir celta 1906. gadā pēc ievērojamā arhitekta Mihaila Eizenšteina izstrādātās skices. Visu namu vainago oriģinālas kompozīcijas, ēkas fasāde pārsteidz ar unikāliem dekoratīvajiem elementiem. Fasādei raksturīgi vertikāli fasāžu elementi – pilastri, sandriki, balustrādes un arhitektonisko detaļu kompozīcijas, kura uzsver ēkas kompozīcijas vertikalitāti.

Alberta ielu pamatoti uzskata par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, kas ieguvusi atpazīstamību visā pasaulē kā nozīmīgs kultūras mantojums un iemīļots tūristu galamērķis, apmeklējot Eiropu. Ēka iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” sarakstā. Visi Alberta ielas nami ir arhitektūras pieminekļi, arī šī ēka nav izņēmums.