Jaunumi

14. septembris, 2016

Atbalsta papildu 165 000 eiro piešķiršanu Rīgas kultūras pieminekļu atjaunošanai

Tiks piešķirti papildu 165 000 eiro, lai līdzfinansētu Rīgas kultūras pieminekļu atjaunošanu, šodien, 2.maijā, vienojās Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti.  

 

Papildu līdzekļi nepieciešami, jo pašvaldības konkursā par līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai un atjaunošanai tika saņemts un atbalstīts vairāk pieteikumu, nekā to ļautu iepriekš konkursam paredzētais finansējums – 300 000 eiro.

 

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu 465 000 eiro apmērā kultūras pieminekļu restaurācijai un atjaunošanai sadalīs 47 pretendentiem.

 

Kā vēstīts, konkursam pieteikušies 55 pretendenti, bet 47 atzīti par prasībām atbilstošiem. No pieteiktajiem projektiem 30 objekti saņems līdzfinansējumu līdz 14 000 eiro, bet vēl 17 objektiem tiks līdzfinansējums 5000 eiro apmērā. Piemēram, Elizabetes ielā 7 tiks atjaunots balkons, bet Ģertrūdes ielā 19/21 ēkai tiks restaurētas vēsturiskās durvis. Vēl 14 Rīgas koka ēkas saņems 107 000 eiro līdzfinansējumu.

 

Līdzfinansējums tiks 28 objektiem, kas atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, sešiem objektiem, kas atrodas Kalnciema ielas koka apbūves teritorijā. Arī divas Mežaparka teritorijas ēkas un pieci valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, kuri neatrodas pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, saņems pašvaldības līdzfinansējumu to atjaunošanai. Konkursam pieteicās tikai viens objekts no Ķīpsalas vēsturiskās apbūves teritorijas.

 

Arī nākamgad turpināsies pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršana šim mērķim, un konkursu plānots izsludināt novembrī, lai projektu īstenošanai būtu atvēlēts ilgāks laiks. Nākamajam gadam pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēts atvēlēt ne mazāk kā 500 000 eiro finansējumu.

 

 

Ziņu aģentūra “LETA”.