Jaunumi

25. maijs, 2015

Atbalsta ieceri par celtniecības sieta izmantošanas aizliegšanu Rīgā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien atbalstīja ierosinājumu aizliegt celtniecības sieta izmantošanu pilsētā.  

 

Līdz ar to Rīgas domes Īpašuma departaments sāks darbu pie attiecīgo grozījumu izstrādes Rīgas domes saistošajos noteikumos par būvju uzturēšanu. Tie paredzēs, ka aizsargsiets būs izmantojams pēc nepieciešamības tikai būvniecības laikā, bet ne fasāžu sakārtošanai, informēja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

 

Plānots, ka grozījumi varētu stāties spēkā 2017.gada 1.septembrī.

 

Jau ziņots, ka pilsētvides uzlabošanas nolūkā Rīgā ierosinās pakāpeniski aizliegt celtniecības sieta jeb aizsargsieta izmantošanu kā risinājumu ēku fasāžu sakārtošanai. Īpašuma departaments plāno grozīt Rīgas domes saistošos noteikumus par būvju uzturēšanu, aizliedzot vidi degradējošu būvju īpašniekiem turpmāk kā risinājumu īpašumu sakārtošanā izmantot vizuāli nepievilcīgo aizsargsietu.

 

Burovs iepriekš skaidroja, ka pēdējos gados aizsargsieta izmantošana pilsētā ir ievērojami pieaugusi. "No tā secināms, ka ēku īpašnieki nevis sakārto fasādes, bet, ietaupot naudu, piestiprina sietu. Un tas nav nedēļu, bet gadu jautājums," skaidroja Burovs. Viņš uzsvēra, ka nereti no šo ēku fasādēm, pie kurām piestiprināts siets, atdalās elementi un krīt uz ietves, apdraudot apkārtējo drošību.

 

"Plānojam sagatavot izmaiņas normatīvos, aizliedzot sietu. Domājam par pārejas perioda noteikšanu – līdz 2017.gada 1.septembrim. Līdz šim datumam Rīgas būvju īpašniekiem, kuru fasādēs izmantots siets, tās beidzot būtu jāsakārto, noņemot sietu," ieceri raksturoja Īpašuma departamenta direktors.

 

Viņš arī norādīja, ka turpmāko divu vasaru laikā tiks novākti celtniecības sieti no Rīgas pašvaldībai piederošajām ēkām.

 

 

Ziņu aģentūra "Leta".