Jaunumi

11. februāris, 2015

Ar jaunās www vietnes grausti.riga.lv starpniecību iedzīvotāji varēs piedalīties pilsētvides sakārtošanā

Šodien Rīgas domes Īpašuma departaments atklāja un prezentēja jaunu tīmekļa vietni grausti.riga.lv  

 

 

Tīmekļa vietne grausti.riga.lv veidota kā interaktīva, informatīva un lietotājiem draudzīga tīmekļa vietne, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par Rīgas pilsētā esošām vidi degradējošām būvēm un to sakārtošanas darbiem, sniegt sabiedrībai iespēju informēt Rīgas domes Īpašuma departamentu par jaunām pilsētā konstatētām vidi degradējošām būvēm, kā arī balsot par primāri sakārtojamām vai nojaucamām vidi degradējošām būvēm.

 

Vietnē integrēta interaktīva karte, kurā atzīmētas Rīgā esošās vidi degradējošās būves (turpmāk tekstā – objekti), sniegts to apraksts un publicētas objektu fotogrāfijas. Katram lietotājam ir iespēja informēt par jaunu objektu, anketā „Ziņo par jaunu vidi degradējošu būvi” atzīmējot būves atrašanās vietu kartē vai ievadot objekta adresi un piezīmju laukā norādot īsu informāciju par konstatēto vidi degradējošu būvi. Tāpat lietotājam iespējams nosūtīt arī objekta fotogrāfiju.

 

Tīmekļa vietnes grausti.riga.lv apmeklētājiem ir nodrošināta iespēja balsot par, viņuprāt, prioritāri sakārtojamu vidi degradējošu būvi. Balsot iespējams vietnes sākumlapas modulī „TOP 10 objekti”. Ar balsošanas rezultātiem var iepazīties sadaļā „Vidi degradējošo būvju saraksts”, bet 10 objektiem, par kuriem balsots visvairāk – sākumlapas modulī „TOP 10 objekti”.

 

Detalizēta informācija par katru objektu apskatāma objekta kartiņā. Tīmekļa vietnes apmeklētājiem sniegta iespēja nosūtīt papildu informāciju par konkrētu objektu, noklikšķinot uz saites „Informēt par objektu” objekta kartiņā.

 

Interaktīvajā kartē objekti grupēti 3 kategorijās: „Vidi degradējoši objekti” – objekti, kuriem tiek piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme (3%), „Uzraugāmi objekti” – objekti, kuri tiek uzturēti atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā arī „Izvērtējami objekti” – objekti ar vidi degradējošām pazīmēm, kurus plānots izskatīt Vidi degradējošu būvju komisijā.

 

Objektus kartē iespējams atlasīt atbilstoši minētajām kategorijām, kā arī klasifikācijai („A”, „B” un „C” kategorijas ), atrašanās vietai (izmantojot filtrus   „Adrese” un „Rajons”  ) un piederībai („Pašvaldības īpašums”, „Valsts īpašums”, „Privātīpašums” vai „Piederība nav zināma”). 

 

Sadaļā „Vidi degradējošo būvju saraksts” iespējams iepazīties ar Rīgas pilsētā esošajām vidi degradējošajām būvēm, tās kārtot pēc adreses, rajona, piederības,  objekta statusa, kā arī vietnes apmeklētāju balsojuma skaita par prioritāru konkrēta objekta sakārtošanu. Vidi degradējošo būvju sarakstu iespējams eksportēt .csv formātā.

 

Tīmekļa vietnes grausti.riga.lv apmeklētājiem iespējams iepazīties ar aktualitātēm, kas saistītas ar vidi degradējošām būvēm un to sakārtošanas darbiem, statistiku, likumdošanas aktiem, kas reglamentē ēku (būvju) uzturēšanu un vidi degradējošu būvju klasificēšanu, Vidi degradējošo būvju komisijas sastāvu, komisijas sēžu darba kārtību un pieņemtajiem lēmumiem. Informācijas atrašanai iespējams izmantot meklētāju, kas atrodas zem galvenās izvēlnes.

 

Šobrīd  tīmekļa vietne ir pieejama latviešu valodā, bet turpmāk, izvērtējot tās popularitāti, vietnes saturu, iespējams, tulkos arī krievu un angļu valodā.

 

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja