Jaunumi

08. maijs, 2017

Apstiprinās konkursa rezultātus Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai

Piektdien, 28.aprīlī, plkst.10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē (R.Vāgnera ielā 5, 302.kabinetā) apstiprinās šī gada Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma konkursa kultūras pieminekļu saglabāšanai rezultātus.  

 

2016. gada 1. decembrī Rīgas pašvaldība izsludināja pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Šogad konkursā ir saņemti 92 projektu pieteikumi.   

 

Līdzfinansējuma konkursā namīpašniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu ēkas saglabāšanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 14 000 eiro, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Konkursā iesniegtos pieteikumus izvērtēja Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. 2017.gadā pašvaldība šim mērķim ir paredzējusi 600 000 eiro lielu finansējumu. 

 

Pagājušajā gadā pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā tika saņemts līdzfinansējums kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Pagājušā gada konkursā piedalījās 55 pretendenti, no kuriem 38 tika realizēti. 

 

Plašāka informācija par konkursu: www.atjauno.riga.lv.

 

AICINĀM MEDIJU PĀRSTĀVJUS PIEDALĪTIES SANĀKSMĒ!

 

Informāciju sagatavoja: 
Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, tālr.67037357, mob.tālr.26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv, mājas lapa www.rdid.lv