Jaunumi

10. augusts, 2023

Aicina uz restaurācijas meistarklasēm

Rīgas domes Īpašuma departaments augustā aicina uz restaurācijas meistarklašu ciklu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai.

 

16.08.2023. ‘’Vēsturisko futerlogu remonts un atjaunošana’’.

23.08.2023. ‘’Vēsturisko koka durvju remonts un atjaunošana’’.

30.08.2023. ‘’Fasādes un dekoratīvo koka apdares elementu atjaunošana un remonts’’.

 

Meistarklases norisināsies Īpašuma departamenta ‘’Koka Rīga’’ telpās Krāsotāju ielā 12 no plkst. 9.00 līdz 17.00. Katrai meistarklasei piedāvā trīs dalības laikus, no kuriem dalībnieks izvēlēlas ērtāko.

 

Meistarklases vadīs ikdienā praktizējošs restaurators, uzņēmuma “MZ Rest” īpašnieks –Mārtiņš Zanribs. Nodarbībās varēs gūt gan teorētiskās zināšanas, gan izmēģināt praktiskas lietas, piemēram, noņemot veco krāsu, iepazīt protezēšanas darbus, kā arī varēs apskatīt durvju mehānismus un iztaujāt restauratoru par interesējošajiem jautājumiem, kas saistīti ar koka detaļu restaurāciju un atjaunošanu.

 

Uz 16.08.2023. meistarklasi par vēsturisko futerlogu atjaunošanu visi interesenti ir aicināti ņemt līdzi vienu koka loga vērtni, lai restauratora uzraudzībā prakstiski veiktu atjaunošanas darbus. Dalība meistarklasēs ir bez maksas. Dalībnieku skaits – ierobežots. Pieteikšanās nodarbībām, zvanot uz tālruni 67037293, rakstot uz e-pasta adresi atjauno@riga.lv vai aizpildot pieteikuma anketu šeit.

 

Informāciju sagatavoja Solvita Brence-Kauste, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 29442982,
e-pasts: solvita.brence@riga.lv