Jaunumi

05. oktobris, 2015

A kategorijas graustam pie Āgenskalna līča Rīgā piemēro paaugstinātu nodokļa likmi

Būve pie Āgenskalna līča, Trijādības ielā 11, ar A kategoriju iekļauta Rīgas graustu sarakstā un tai piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme, šonedēļ lēma Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.  

 

Būvei ir vairāki īpašnieki – SIA "ER Company", SIA "Angelo" un privātpersonas.

 

Aprīlī Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka kopīpašnieki pieļauj tās jumta, sienu un citu konstrukciju daļēju neesamību, būtiskus bojājumus jumta konstrukcijās, nenodrošina tās logu un durvju ailu noslēgšanu, nelikvidē būves konstrukcijās un uz arhitektoniskajiem elementiem augošos kokus, pieļauj apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu un eroziju, kā arī nenodrošina īpašuma fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši tās arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.

 

Departamenta būvju sakārtošanas pārvalde maijā vērsās pie kopīpašniekiem ar lūgumu iesniegt pārvaldē rakstveida viedokli par turpmākajām darbībām ar būvi, norādot darbu izpildes termiņus. Lai pārliecinātos par būves konstruktīvo noturību ilgtermiņā, tika lūgts iesniegt pārvaldē arī tehniskās apsekošanas atzinumu.

 

Kopīpašnieki uz iepriekš minēto vēstuli neatbildēja.

 

A kategorijas grausti izteikti degradē pilsētvidi un apdraud blakusesošo cilvēku drošību.

 

Kā ziņots, Rīgā patlaban ir vairāk nekā 400 ēkas, kas degradē pilsētvidi, apdraud apkārtējo drošību un veselību, vai ir neapdzīvotas. Vairāk nekā 90 % no tām atrodas privātīpašumā.

 

 

Ziņu aģentūra "LETA"