Jaunumi

04. septembris, 2015

A.Ameriks: No bijušās „Radiotehnikas” teritorijas nekavējoties ir jāizved atkritumu kalni un jāsakārto vidi degradējošas būves

Pirmdien, 24.augustā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Andris Ameriks sasauca pašvaldības un valsts institūciju operatīvo sanāksmi bijušajā „Radiotehnikas” teritorijā (Kurzemes prospektā 3), kurā uzsvēra, ka no teritorijas nekavējoties ir jāizved atkritumu kalni un jāsakārto vidi degradējošas būves.  

 

„Šodien redzētais bijušajā „Radiotehnikas” teritorijā mani nepatīkami pārsteidza. Imantas apkaimes centru šobrīd ir aizēnojuši ne tikai lielie atkritumu kalni, bet  arī īpašnieku bezatbildība par savu zemi un iedzīvotājiem, kas šeit dzīvo līdzās. Šoreiz īpašnieku rīcība ir pārkāpusi jebkādas robežas un pret šīm radītām sekām Rīgas pašvaldība vērsīsies ar visiem tiesiskiem un administratīviem instrumentiem. Spēlītes, kungi, ir beigušās un īpašniekiem nekavējoties ir pašvaldībai jāiesniedz rīcības plāns teritorijas sakopšanai, kura izpildei pašvaldība sekos līdzi katru mēnesi.  Ir nepieļaujami, ka Rīgas centrā ir izveidojusies liela izgāztuve,” savu sašutumu par teritorijā redzēto pauda A.Ameriks. 

 

Nekustamie īpašumi Rīgā, Kurzemes prospektā 3, Kurzemes prospektā 3B, Kurzemes prospektā 3C, Kurzemes prospektā 3E, Skandu ielā 8 ir izvietoti gandrīz 14 hektāru lielā teritorijā un tajā jau gadiem tiek uzkrāti dažāda veida atkritumi, kā rezultātā rodas antisanitārie apstākļi un vides piesārņojums.  Būves, kas ietilpst minēto nekustamo īpašumu sastāvā, netiek uzturētas atbilstoši  Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un  būvju uzturēšanas saistošo noteikumu prasībām. Būves ir brīvi pieejamas, cietušas ugunsgrēkā, tās ir tādā vizuālā un tehniskā stāvoklī, ka degradē Rīgas pilsētvidi. 

 

Augusta sākumā mēbeļu ražotnē Imantā, Kurzemes prospektā, izcēlās ugunsgrēks, kurš, iespējams, bija  visilgāk dzēstais ugunsgrēks kopš 2008.gada. Ugunsgrēki bijušās „Radiotehnikas" teritorijā vairākkārtīgi izcēlušies arī iepriekš. 

 

„Septembra sākumā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija lems  par bijušās „Radiotehnikas" teritorijā esošo būvju klasificēšanu un iekļaušanu vidi degradējošu būvju sarakstā, kā arī par paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu,” informēja Rīgas domes  Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. 

 

Nekustamā īpašuma daļas Kurzemes prospektā 3C kopā ar administratīvo ēku pieder AS „VEF Radiotehnika RRR". Sabiedrībai pieder arī nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3D, noliktavas Kurzemes prospektā 3H, kā arī laboratorija Skandu ielā 8.

 

Kā skaidroja īpašnieku pārstāvis, tad sabiedrībai piederošās ēkas ir plānots demontēt un Rīgas būvvaldē jau šiem darbiem ir izsniegusi būvatļauju. Šai teritorijai gan septembrī mainīsies īpašnieki un tikai tad būs zināmi degradētās teritorijas attīstības plāni. 

 

Savukārt nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3E, tostarp garāža, sardzes ēka, sūkņu stacija, ūdens mērīšanas ēka, noliktavas un kompresoru stacija pieder SIA „LAS-RT".

Arī šīs teritorijas īpašnieku pārstāvis skaidroja, ka sakopšanas darbi ir procesā, bet nevarēja izskaidrot kādā veidā šie atkrituma kalni ir uzkrājušies, jo neskatoties uz to, ka savulaik šeit bija iecerēts attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, gružu apjoms šobrīd ir nesamērīgi liels. 

 

Nekustamā īpašuma daļa Kurzemes prospektā 3B, tostarp noliktavas ēka, pieder SIA "Knops". Tikmēr, piemēram, nekustamais īpašums, tostarp ražošanas ēka, Kurzemes prospektā 3 pieder vairākiem kopīpašniekiem – SIA „Rch Management", SIA „Imanta Retail Park" un SIA „Premier Estates Ltd".

 

Operatīvajā sanāksmē piedalījās Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji, Rīgas pašvaldības policija, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija, Rīgas pilsētas Būvvalde un Administratīvā inspekcija. 

 

Teritoriju šodien apsekoja arī atbildīgās valsts institūcijas –Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija,  Valsts vides dienests, Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvalde, Valsts policija,  Rīgas reģionālās policijas pārvalde un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. 

 

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja