Rīgas domes Īpašuma departaments

Grausta Torņakalna ielā 2 nojaukšanu pabeigs maijā

Šodien, 26.aprīlī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu apsekoja vidi degradējošas būves Torņakalna ielā 2 demontāžas darbus, kurus ir plānots pabeigt maijā.

 

Torņakalna ielā 2 būve ir četru stāvu ražošanas korpusa ēka, kura tika nodota ekspluatācijā 1970. gadā. Tā ir 6373 kvadrātmetru liela un ir izvietota uz 10457 kvadrātmetru liela zemesgabala.  Jau kopš 2009. gada pašvaldība vairakkārt aicināja nekustamā īpašuma īpašniekus uzlabot ēku tehnisko un vizuālo stāvokli.

“Plānots, ka tuvāko mēnešu laikā Dzirnavu ielas 123 un Miera ielas 6 īpašnieki arī izpildīs Rīgas pašvaldības pieņemto lēmumu par vidi degradējošu būvju piespiedu nojaukšanu,” informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.   

2015. gada 24. jūlijā Rīgas dome Torņakalna 2 būvi  klasificēja kā A kategorijas graustu un  īpašniecei SIA “Realm” piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli, kā arī aicināja uzsākt būves demontāžas darbus. 

Pagājušajā gadā 30. augustā pašvaldība pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Torņakalna ielā 2 piespiedu sakārtošanu, kas paredzēja novērst degradāciju apkārtējai videi un bīstamību garāmgājējiem. Īpašnieki šobrīd labprātīgi izpilda pieņemto domes lēmumu. Demontāžas darbus ir plānots pabeigt maijā. 

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus veicina vidi degradējošu būvju sakārtošanu. Kopš 2011. gada Rīgā ir sakārtotas 625 vidi degradējošas būves, no tām pagājušajā gadā - 156, šogad - 51.  Plašāka informācija par vidi degradējošām būvēm ir apkopta departamenta mājas lapā www.grausti.riga.lv 

 

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, tālr. 67037357, mob.tālr.26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv