Rīgas domes Īpašuma departaments

Atvērs projektu pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai

Pirmdien, 6.martā, plkst.10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija (R.Vāgnera ielā 5, 302.kabinetā) atvērs 91 projektu pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai.

2016. gada 1. decembrī Rīgas pašvaldība izsludināja pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai pašvaldībā bija jāiesniedz līdz šodienai , 3. Martam, plkst.9.00. Par konkursu izrādīja interesi vairāk nekā 150 namīpašnieku, bet šī gada konkursam pieteikumus iesniedza 91 pretendents.  

 

Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 14 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai. Kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

 

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs Rīgas domes Īpašuma departaments. Šogad pašvaldība šim mērķim budžetā ir paredzējusi 600 000 eiro lielu finansējumu.

 

Pagājušajā gadā pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā bija iespēja saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Konkursam kopumā pieteicās 55 pretendenti, no kuriem 38 projekti tika realizēti. 

 

Plašāka informācija par konkursu: www.atjauno.riga.lv.

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties sanāksmē un konkursa pieteikumu atvēršanā!

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departaments, Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, mob. tālr.: 26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv, mājas lapas: www.rdid.lv, www.grausti.riga.lv

Lapas informācija atjaunota:   03.03.2017